Event Information
  • Last Registration Date: 29/05/2022

  • Event Date: 29/05/2022

  • Address: Eskişehir Yolu 10.Km No:276
    Çankaya
    06530

  • City: Ankara

  • Share:

Event Address

29 MAY
Yapay Zeka Atölyesi 2022
InformatIon and CommunIcatIon TechnologIes AuthorIty

Yapay Zeka Atölyesi 2022


Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Google ve Girişimcilik Vakfı  ile birlikte düzenlediğimiz Veri Maratonu’nun üçüncü ve son aşaması olan “Yapay Zeka Atölyesi” başlıyor!


Yapay Zeka Atölyesi, veri bilimi yolculuğunda makine öğrenmesine giriş yapmış, programlama ve istatistik bilgilerini edinmiş kişilerin derin öğrenme ve yapay zeka yolculuğunda bilgilerini katlayarak arttırma amacına hizmet eder. İçeriğindeki derin öğrenme, makine öğrenmesi ve analiz konularını aynı zamanda gerçek projelerle destekleyerek hem bu zamana kadar öğrenilenleri pekiştirme hem de yeni bilgiler katmayı amaç edinir.


Veri Bilimi konusunda, alanında uzman eğitmenlerimiz Akademisyen & Araştırmacı Prof. Dr. Asım Egemen Yılmaz ve Büyük Veri Mühendisi Talha Kılıç eşliğinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası (Ankara) BTK Akademi sınıflarında yüz yüze sınıf ortamında gerçekleştirilecek olan Atölyeye katılmak için aşağıdaki adımları izlemen yeterli:

1. 17-29 Mayıs 2022 aralığında atölyeye başvur.

2. 1-2 Haziran 2022’de www.btkakademi.gov.tr de gerçekleştirilecek olan ön eleme sınavından başarılı olarak ilk 40 kişi arasına gir.

3. 3-7 Haziran 2022'de gerçekleştirilecek olan çevrimiçi mülakata katıl ve ilk 25 kişi arasında yerini al.

4. 13 Haziran-1 Temmuz 2022 aralığında yüz yüze gerçekleştirilecek olan atölye eğitimine katıl ve sertifikanı al.


Atölyeye Kimler Katılabilir?

*18 yaşını doldurmuş, üniversite öğrencisi veya mezunu, temel python, istatistik ve veri analizi bilgilerine sahip olanlar,

*Yapay Zeka Atölyesi’ne katılan kişilerin anlatılan konulardan istifade edebilmeleri için istatistik, Python, makine öğrenmesi gibi konularda bilgi birikimi olmalıdır. Aynı zamanda bu bilgileri daha önceden veri yarışmaları gibi ortamlarda test etmiş ve tecrübe kazanmış olmaları önerilmektedir. Bu sebepten ötürü katılımcılar, başvuru süresince çevrimiçi teste tabi tutulan adaylar arasından eleme yöntemiyle belirlenecektir. Aynı zamanda atölye Ankara’da 3 hafta süresince yüz yüze olarak planlandığı için haziran ayında zaman uygunluğu da katılımcılar için önemli bir etken olacaktır.


Önemli!

*Atölye Eğitimi, 13 Haziran – 1 Temmuz aralığında hafta içi her gün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası (Ankara) BTK Akademi sınıflarında yüz yüze ortamda gerçekleştirilecektir.

*Atölye kontenjanı 25 kişidir ve atölyede %80 devam koşulu bulunmaktadır. %20 üstü devamsızlığı olan öğrencilerin kaydı programdan otomatik olarak silinecektir.

*Şehir dışından katılmak isteyip konaklama talep eden katılımcılara imkanlar dâhilinde konaklama hizmeti sunulacaktır.

*Eğitim ve Sertifika ücretsizdir.


Lütfen, başvuru şartlarını ve eğitim detayını dikkatlice okumadan başvuru yapmayınız.

*Atölye web sayfası için tıklayınız.

*Başvuru şartları ve sıkça sorulan sorular dokümanı için tıklayınız.

© 2017 Information and Communication Technologies Authority - All Rights Reserved. Department of Information Systems